Historia firmy sięga początku lat osiemdziesiątych XX wieku, kiedy powstało Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe „Alex” Dariusz Moczarski. Na jego bazie, po rozszerzeniu zakresu działalności, w lipcu 1990 roku został zarejestrowany Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Aleksandria”. W maju 2013 roku firma została przekształcona w Aleksandria Sp. z o. o. Sp.k.Od początku firmę prowadzi Dariusz Moczarski z najbliższą rodziną.Profil produkcyjny przedsiębiorstwa obejmuje: rozbiór wieprzowy, produkcję wędlin oraz konfekcjonowanie wszystkich wyrobów, a także transport oraz własną sieć handlową hurtową i detaliczną.Konsekwentna od lat polityka inwestycyjna pozwoliła osiągnąć pełny sukces gospodarczy i marketingowy firmy.

 

Animex Foods jest największą na polskim rynku firmą mięsną, specjalizującą się w produkcji mięsa wieprzowego i drobiowego oraz przetworów mięsnych.

Firma od lat przoduje w eksporcie mięsa na rynki zagraniczne, pozostając niekwestionowanym liderem w swojej branży. Animex Foods to także największy pracodawca w branży mięsnej. Posiada 11 zakładów mięsnych i zakład pierzarski, rozmieszczonych na terenie całego kraju.  W maju 2019 r., nastąpiła finalizacja zakupu 100% akcji spółki Pini Polonia w Kutnie (obecnie Animex K4 sp. z o.o.) przez Smithfield Foods INC, właściciela Animex Foods. Animex K4 sp. z o.o to jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów w Polsce w zakresie uboju trzody chlewnej i rozbioru mięsa wieprzowego.

Animex od 1999 roku przynależy do Smithfield Foods Incorporated, który stoi za sukcesem takich marek jak: Smithfield, Farmland, Armour, John Morrell oraz Gwaltney. Związek z tak wpływowym inwestorem stworzył możliwość zdobycia wiedzy, doświadczenia oraz informacji na temat światowego rynku mięs, które wykorzystywane są do ciągłego rozwoju firmy. Będąc częścią globalnej grupy, Animex Foods kreuje swoją markę poprzez innowacyjne myślenie o biznesie oraz inwestycje w technologię, maszyny i wyposażenie zakładów produkcyjnych. Od września 2013 Smithfield Foods, a tym samym także Animex Foods, są częścią globalnej firmy WH Group – największego producenta mięsa wieprzowego na świecie.

Polityka działalności Animex Foods opiera się na dbałości o wszystkie aspekty funkcjonowania firmy, zapewniając bezpieczeństwo i pewność produktu świeżego, pochodzącego z zasobów o najwyższej jakości.
Trzoda chlewna pozyskiwana jest głównie z siostrzanej firmy Agri Plus – największego producenta trzody chlewnej w Polsce. Pozostałą część inwentarza kupujemy od starannie wyselekcjonowanych hodowców z całego kraju.

Polityka firmy Animex Foods, oparta na ciągłym rozwoju, koncentruje się na kilku kluczowych obszarach działania: środowisku naturalnym, jakości i bezpieczeństwie produkowanej żywności, dobrostanie zwierząt, bezpieczeństwie pracowników, pomocy lokalnym społecznościom oraz tworzeniu wartości dodanej firmy i jej otoczenia.

Firma współpracuje ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Umowa pozwala obu stronom na wymianę informacji i doświadczenia, a studentom otwiera możliwość zdobycia profesjonalnej wiedzy, popartej szerokim wachlarzem umiejętności praktycznych w dziedzinie żywienia, w szczególności w kwestiach mięsa i wyrobów przetworzonych.

Tradycyjne wyroby od 30 lat

Zakład Mięsny „CHABURA”powstał w 1989 r. W okresie swojej działalności przerodził się z małego lokalnego zakładu w prężną firmę o zasięgu ogólnopolskim. W latach 2000 – 2003 wybudowany od podstaw, swój bardzo dynamiczny rozwój, zakład zawdzięcza: pracy wykwalifikowanych fachowców, nowoczesnym maszynom.

Od 1990 roku łączymy smakiem pokolenia.

Był rok 1990, kiedy Stanisław Dobrowolski wraz z synem Adamem założyli zakład mięsny. W późniejszych latach dołączyli do nich pozostali synowie. Dzisiaj firma zatrudnia ponad 600 pracowników i łączy technologię z troską o to, by wędliny wadowickie były najlepszymi produktami dla Twojej rodziny.

Kluczem do sukcesu Dobrowolskich jest wnikliwa analiza rynku mięsnego i panujących na nim trendów, dzięki łączeniu tradycji ze zmieniającymi się gustami konsumentów, firma stale osiąga sukcesy.

Dobrowolscy od zawsze preferują polskie mięso pozyskiwane z tradycyjnego chowu. Współpraca z lokalnymi hodowcami oraz dbałość o środowisko naturalne idą w parze z dbałością o ekologię, która od zawsze była wpisana w misję firmy.

Zakłady Mięsne Haga powstały ponad 20 lat temu. Od tego czasu firma znacznie się rozwinęła, a wyroby trafiają do coraz większej liczby odbiorców. -„W naszej branży jest mnóstwo zakładów, lecz dominują te z kapitałem zagranicznym. Mimo to, istnieje wiele polskich przedsiębiorstw, a my jesteśmy wśród nich jednym z liderów” – mówi Dyrektor Zakładów Mięsnych Haga

 

Jesteśmy polską, nowoczesną marką, która opiera swoje produkty o mięso indycze mające unikalne właściwości w stosunku do innych mięs (Sprawdź zalety mięsa indyczego). Za swoje produkty bierzemy pełną odpowiedzialność kontrolując proces ich powstawania od paszy, aż do półki sklepowej (Jakość od pola do stołu). Dzięki temu dobre odżywianie może być czystą codzienną przyjemnością i nie sprawiać żadnego kłopotu. Nasze produkty są zdrowe, smaczne i wygodne.

Indykpol to marka, która jest europejskim symbolem jakości dla produktów pochodzenia indyczego.

 

W 2016 roku uruchomiliśmy w Dylewie innowacyjny zakład rozbioru mięsa wieprzowego, w którym pracuje ponad 100 osób. Wykorzystane w nim zaawansowane technologie pozwalają nam jeszcze lepiej dbać o jakość i bezpieczeństwo naszych produktów.

NALEŻYMY DO PROGRAMU „FIRMA RODZINNA”

Charakterystyczny znak drzewka to świadectwo, że znajdujemy się w gronie rodzinnych, wielopokoleniowych polskich firm. Firm, które hołdują takim wartościom jak zaufanie, tradycja i bezpieczeństwo oraz przyczyniają się do rozwoju rodzimej gospodarki.

„CZAS PARTNERSTWA JBB BAŁDYGA”

To nasz autorski i dynamicznie rozwijający się program stworzony z myślą o polskich przedsiębiorcach, którzy prowadzą punkty sprzedaży wędlin i mięsa. Dzięki niemu mogą oni rozwijać swój biznes i dostarczać konsumentom nasze smaczne i świeże wędliny wysokiej jakości.

Misją firmy jest: “Dzielenie się z ludźmi najlepszymi wędlinami w oryginalnej, góralskiej oprawie”, a Nasze wyroby to o wiele więcej niż zwykłe mięsa

i wędliny to prawdziwe “Skarby Podhala”!

Polskie Mięso i Wędliny ŁUKOSZ Sp. z o.o. jest firmą rodzinną powstałą w 1990 roku. Na chwilę obecną zatrudnia około tysiąca osób.

Głównym filarem sprzedaży są przetwory mięsne na bazie mięsa z indyka i kurczaka. Miesięczna produkcja wynosi 3000 ton produktów przetworzonych i 4000 ton elementów z indyka w postaci świeżej oraz mrożonej. W ofercie znajdują się także produkty typu convenience food i mięsa kulinarne.

Madej Wróbel to firma rodzinna, założona przez dwie rodziny: Madej i Wróbel. Wszystko zaczęło się w Rudzie Śląskiej w 1992 roku. Wtedy powstał nasz pierwszy mały zakład, w którym w rodzinnej atmosferze przygotowywaliśmy wyroby wędliniarskie dla najbardziej wymagających smakoszy.

Dziś jesteśmy znani przede wszystkim z produkcji doskonałej jakości KIEŁBAS. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań aby nasze produkty, które trafiają codziennie nie tylko na polskie stoły były przygotowane z największą pieczołowitością według unikatowych receptur.

Warto pamiętać, że kiełbasa w Polsce jest niemal dobrem narodowym. Kiełbasy Madej Wróbel to wyroby na każdą okazję – smakują doskonale przygotowane na wiele sposobów. Można nimi smacznie zaskoczyć niejednego domownika… Będziemy to udowadniać, zachęcając wszystkich do przygotowywania ciekawych potraw z kiełbasy.

Nasz zakład rozpoczął swoja działalność w 1991 roku, jako mała rodzinna firma. Z upływem lat zakład urósł i stał się liderem na rynku wędlin podrobowych.
Kaszanki, pasztetowe czy salcesony, które dla innych zakładów mięsnych są tylko uzupełnieniem asortymentu dla nas są produktem podstawowym.
Nasz sukces to nie tylko zaangażowanie właścicieli, ale przede wszystkim nasi pracownicy, ich wysokie umiejętności i odpowiedzialność.
To one doprowadziły do tego, że możemy współpracować z największymi polskimi hurtowniami i kilkoma sieciami handlowymi, a za ich pośrednictwem gościć na Państwa stołach we wszystkie regionach naszego kraju.
Komponując smaki naszych wyrobów w pierwszej kolejności sięgamy do rodzinnych tradycji, potem odwołujemy się do naszego dwudziestoletniego doświadczenia, żeby w końcu, dodając szczyptę fantazji, otrzymać produkt mogący zaspokoić podniebienie najbardziej wymagającego smakosza. Sami jesteśmy takimi smakoszami i to jest najlepszą gwarancją jakości naszych wyrobów.
Jeśli zapomnieliście już Państwo jak może smakować prawdziwa kaszanka, wyśmienity salceson, delikatna pasztetowa czas sobie przypomnieć i skosztować naszych produktów.

Historia Zakładów Mięsnych Pekpol Ostrołęka liczy już ponad 40 lat. Firma od początku funkcjonowania była i jest znaczącym producentem wędlin w Polsce.

Wraz z transformacją gospodarczą i ustrojową, w naszym kraju, zakład został znacznie zmodernizowany, a cały proces produkcyjny zautomatyzowany. Aby konkurować z firmami działającymi w Europie, wprowadzono nowe technologie i dostosowano je do wymagań Unii Europejskiej. Wykorzystanie nowoczesnych technologii jest dziś kluczowym elementem strategii firmy. Stworzenie wydajnego parku maszynowego pozwoliło zaprojektować i wdrożyć zupełnie nowy cykl produkcyjny. Aktualnie, Zakłady Mięsne Pekpol Ostrołęka, dysponują rozwiniętym parkiem maszynowym, w skład, którego wchodzą m.in.: potokowa linia do rozbioru mięsa czerwonego, linia do plasterkowania wędlin, linia do pakowania produktów w kartony.

Modernizacja i wprowadzenie nowych technologii to nie jedyny czynnik, który zdecydował o sukcesie Zakładów Mięsnych Pekpol Ostrołęka. Istotnym elementem jest zachowanie tradycji i wieloletnich receptur.

Większość produktów nieprzerwanie powstaje w oparciu o sprawdzone i niezmienne receptury. Firma produkuje dziś 120 pozycji asortymentowych. Gama wyrobów jest bardzoszeroka, należą do niej: wędzonki, kiełbasy cienkie, kiełbasy grube, parówki, wędliny podrobowe i garmażeryjne, wyroby blokowe. Sztandarowym produktem są parówki „Paryżanki”, które dwukrotnie zdobyły prestiżowy laur konsumenta „Najlepsze w Polsce”, a także wyroby tworzące linię Spiżarnia Dębowa, szynka Dębowa, Kabanosy ze Spiżarni, kiełbasa myśliwska, jałowcowa, kiełbasa krakowska sucha.

Oferta produktowa dostosowana jest do zmieniającego się rynku i potrzeb konsumenta. Produkty pakowane są w formy dogodne dla klienta: map, vac, opakowania cateringowe, karton.

Dzięki prowadzonym od wielu lat konsekwentnym i skutecznym działaniom marka ”SOKOŁÓW” jest najbardziej znaną i najchętniej kupowaną marką produktów mięsnych w Polsce.

Grupa Sokołów S.A. od lat jest prekursorem zmian i wyznacza nowe standardy w branży przetwórstwa mięsnego. Do produkcji wykorzystuje surowce najwyższej jakości, w znacznej części pozyskiwane w ramach programów współpracy z hodowcami.

Tarczyński S.A. to innowacyjny producent wysokiej jakości wędlin, kabanosów, parówek i przekąsek białkowych.

Od lat inspirujemy do mądrego odżywiania, żeby zmieniać życie na lepsze, w myśl idei – JESZ LEPIEJ, ŻYJESZ LEPIEJ. Jesteśmy najpopularniejszą wśród konsumentów marką kabanosów w Polsce, z ponad 78% udziałem rynkowym w tej kategorii*. Co roku otrzymujemy liczne wyróżnienia, a nasze produkty są obecnie dystrybuowane do blisko 30 krajów świata na 3 kontynentach.

Nieustannie dążymy do realizacji ambitnych wyzwań i zadań związanych z obszarem pracowniczym, co znajduje swoje odzwierciedlenie w przyznawanych wyróżnieniach. Nasze podejście do pracownika oraz dobre praktyki HR są doceniane i nagradzane na rynku pracy.

Posiadamy własne laboratorium, zespół technologów, a także rozbudowany dział jakości oraz jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie. Inwestujemy w rozbudowę zakładu, zakup nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska technologii.